None

State Legislators

Senate and House Members

Senate Members of the 64th Wyoming Legislature

27 Republicans, 3 Democrats

(Click on Senator or Representatives name for State page will full contact info) 

Senator Party District County
James Lee Anderson R S28 Natrona
Brian Boner R S02 Converse/Platte
Paul Barnard R S15 Uinta
Eli Bebout R S26 Fremont
Bruce Burns R S21 Sheridan
Cale Case R S25 Fremont
Leland Christensen R S17 Teton
Henry H.R. "Hank" Coe R S18 Park
Fred Baldwin R S14 Lincoln/Sublette/Sweetwater/Uinta
Liisa Anselmi-Dalton D S12 Sweetwater
Dan Dockstader R S16 Lincoln/Sublette/Teton
Ogden Driskill R S01 Crook/Campbell/Weston
Fred Emerich R S05 Laramie
Affie Ellis  R  S08 Laramie
Wyatt Agar R S20 Big Horn/Fremont/Hot Springs/Park/Washakie
John Hastert D S13 Sweetwater
Larry Hicks R S11 Albany/Carbon/Sweetwater
Jeff Wasserburger R S23 Campbell/Converse
Anthony Bouchard R S06 Laramie/Goshen
Bill Landen R S27 Natrona
Curt Meier R S03 Goshen/Niobrara/Weston
Glenn Moniz R S10 Albany
Stephen Pappas R S07 Laramie
Drew Perkins R S29 Natrona
R. Ray Peterson R S19 Big Horn/Park
Tara Nethercott R S04 Laramie
Chris Rothfuss D S09 Albany
Dave Kinskey R S22 Sheridan/Johnson
Charles Scott R S30 Natrona
Michael Von Flatern R S24 Campbell
 
House Members of the 62nd Wyoming Legislature
52 Republicans, 8 Democrats
 
Representative Party District County
Mark Baker R H48Sweetwater
Eric Barlow R H03Campbell/Converse
Bo BitemanR H51Sheridan
Stan Blake D H39Sweetwater
Dan LaursenR H25Park
Roy EdwardsR H53Campbell
Dan Furphy R H14Albany
Donald Burkhart, Jr R H15Carbon
James Byrd D H44Laramie
Tim SalazerR H34Fremont
Aaron ClausenR H06Converse
Mark JenningsR H30Sheridan
Cathy Connolly D H13Albany
Tim Crank R H18Lincoln/Sweetwater/Uinta
John Eklund R H10Laramie/Goshen
Bill HendersonH41Laramie
Lars LoneH12Laramie
John Freeman D H60Sweetwater
Debbie BoveeH36Natrona
Andy SchwartzDH23Teton
Jim AllenRH33Fremont
Mike Greear R H27Big Horn/Washakie
Charles PelkeyH45Albany
Marti Halverson R H22Lincoln/Sublette/Teton
Steve Harshman R H37Natrona
Jamie Flitner R H26Big Horn/Park
Hans Hunt R H02Niobrara/Weston/Goshen
Jim Blackburn R H42Laramie
Danny Eyre R H19Uinta
Tim HallinanR H32Campbell
Dan Kirkbride R H04Platte/Converse
Kendell Kroeker R H35Natrona
Scott Court R H24Park
Lloyd Larsen R H54Fremont
Chuck Gray R H57Natrona
Bunky Loucks R H59Natrona
Scott Clem R H31Campbell
Michael Madden R H40Johnson/Sheridan
Robert McKim R H21Lincoln
David Miller R H55Fremont
Bill Haley R H46Albany
Bob Nicholas R H08Laramie
David Northrup R H50Park
Mark KinnerR H29Sheridan
Jerry Paxton R H47Carbon/Albany/Sweetwater
Mike Gierau  D H16Teton
Garry Piiparinen R H49Uinta
Pat Sweeney R H58Natrona
Tyler Lindholm R H01Crook/Weston
Albert Sommers R H20Sublette
Jerry Obermueller R H56Natrona
Cheri SteinmetzR H05Goshen
Jared Olsen R H11Laramie
Bill PownallR H52Campbell
Tom Walters R H38Natrona
JoAnn Dayton D H17Sweetwater
Sue Wilson R H07Laramie
Nathan Winters R H28Big Horn/Hot Springs/Fremont/Park
Dan Zwonitzer R H43Laramie
Landon Brown R H09Laramie